Pentel nadal z Piotrem Protasiewiczem. To już 24 lat!

​Firma Pentel i Piotr Protasiewicz to od 24 lat nierozłączne ogniwa. Mało który kibic potrafi wyobrazić sobie kapitana Ekantor.pl Falubazu bez charakterystycznego loga firmy z Osielska pod Bydgoszczą.

Współpraca zapoczątkowana w 1998 roku przyniosła swoje efekty w wynikach osiąganych na torze. Piotr startując w barwach firmy Pentel zdobywał medale na arenach krajowych oraz międzynarodowych. Sezon 2017 będzie dwudziestym rokiem tej współpracy. To absolutny rekord jeżeli chodzi o żużel, a równie długie kontrakty sponsorskie są wyjątkiem w całym świecie sportu.

Dla mnie to rzecz wyjątkowa. Tak rzetelny sponsor i partner, jakim jest firma Pentel, to marzenie wielu sportowców. Mam szczęście, że zdecydowano się postawić właśnie na mnie. Jestem szczęśliwy, że kolejny sezon będziemy wspólnie pracować. Właściciele firmy Pentel są dla mnie jak rodzina i to nie tylko ta sportowa - przyznał Piotr Protasiewicz.

Firma Pentel powstała pod koniec lat czterdziestych dwudziestego wieku w Japonii. Jej nazwa jest ściśle związana z branżą papierniczą i biurową, w której działa i funkcjonuje od wielu lat.

Połączenie słów PEN (z ang. pióro) i TEL (z ang. opowiadać) określa genezę i cel powołania marki do życia. Inna etymologia wskazuje na grę słów: PAINTING (z ang. malować) z ostatnią sylabą słowa PASTEL, które określa materiał do rysowania.

Nic dziwnego, że marka kojarzona jest z przyjemnie miękkimi i mocno kolorowymi kredkami, których konsystencja w niczym nie przypomina innych, tradycyjnych artykułów plastycznych.

W świadomości użytkowników pastele na zawsze pozostaną symbolem i znakiem rozpoznawczym firmy Pentel, której dynamiczny rozwój wyznaczają kolejne mocne i wyraziste premiery niezapomnianych produktów. Przybory piśmienne sygnowane kultowym już logo na zawsze zmieniły optykę postrzegania i rozwijania pisma odręcznego.

Powrót