Kilka słów o Piotrze

Piotr PePe Protasiewicz urodził się 25 stycznia 1975 roku w Zielonej Górze, zodiakalny Wodnik startuje na żużlowym torze od 1991 roku. Licencję nr 1190 zdobył 7 maja 1991 startując w barwach Morawski ST Zielona Góra treningowe okrążenia pokonując pod okiem Jana Grabowskiego w szkółce Falubazu. Wcześniejsze, młodzieńcze kontakty z różnymi dyscyplinami sportu zaowocowały, między innymi startem w finale Spartakiady Młodzieży w Szczyrku w narciarstwie alpejskim oraz wieloletnią "przygodą" z wyścigami kartingowymi.

Właśnie gokarty były pierwszą sportową namiętnością Piotra, który z coraz większym powodzeniem rywalizując na torze zdobył nawet tytuł wicemistrzowski w kategorii młodzików 01, gdy na drodze do dalszej kariery stanęło to, co miał, niejako zapisane w genach... Ojciec Piotra, Paweł Protasiewicz, przez wiele lat występował na żużlowym torze w barwach miejscowych Zgrzeblarek i Falubazu nigdy nie zachęcał specjalnie syna do występów na żużlowym torze, powiedzieć nawet trzeba, że raczej temperował dążenia starszej latorośli do spróbowania swych sił w jeździe na żużlowym motocyklu. Spotkał się jednak z niemałym uporem syna i uzależniając swoją zgodę od powodzenia na egzaminach wstępnych do szkoły średniej zmuszony był po raz pierwszy zamknąć bramę parkingu za wyjeżdżającym na tor Piotrem.

Decyzja o podjęciu treningów i zainwestowania potencjału młodego adepta w sport żużlowy została podjęta po pierwszych rokujących spore nadzieje treningach. Już po jakimś czasie w Zielonej Górze zaczęto mówić o utalentowanym chłopaku trenującym w szkółce żużlowej... Pierwsze trzy lata startów w macierzystym klubie to stałe podnoszenie umiejętności i pierwsze osiągnięcia. Pierwsze ligowe punkty zdobyte w Częstochowie (1992, I runda DMP 2 pkt. (1, 1) poprzedziły starty w gronie juniorów. Debiut w plastronie Morawski ST w "prawdziwych" zawodach nastąpił w czasie czwórmeczu MDMP na torze im A. Smoczyka w Lesznie, a trzy pierwsze lata kariery na torze zaowocowały, między innymi, awansem do finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Pardubicach (V m.), finałów Mistrzostw Polski Par seniorów i juniorów (MMPPK Toruń 1992 - III m. , MPPK Grudziądz 1993 - II m.) oraz startami w prestiżowych turniejach juniorów.