Stelmet Falubaz Zielona Góra 2022

Pałac Bruhla w Brodach to miejsce znane i bliskie naszemu klubowi od wielu lat, dlatego właśnie tam zaprezentowano nową drużynę, która w sezonie 2022 powalczy o awans do PGE Ekstraligi.

Awans trzeba wywalczyć na torze, rywale łatwo nie odpuszczą, ale Zielona Góra zasługuje na Ekstraligę i my się o to postaramy – przekonuje Piotr Żyto, trener Stelmet Falubazu Zielona Góra

Oficjalne prezentacje i podziękowania dla sponsorów to długoletnia tradycja klubu. Spotkania co roku (z wyjątkiem 2020 z powodu pandemii) odbywają się w ciekawych miejscach i sprzyjają wzmocnieniu kontaktów z przedsiębiorcami, którzy wspierają klub. - Jestem wdzięczny wszystkim, którzy zostali z nami w tym trudnym okresie i tym, którzy do nas dołączyli. Dziękujemy też Miastu Zielona Góra i kibicom, którzy przychodzą na mecze – mówi prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

Nową drużynę w tym roku zaprezentowano sponsorom w Zespole Pałacowo-Parkowym w Brodach. To miejsce niezwykłe, w którym powiew historii przeplata się nowoczesnością. Barokowy pałac powstawał w latach 1741–1753. W trakcie wojny siedmioletniej został spalony i zdewastowany, ale odbudowano go i do końca II wojny światowej był rezydencją wpływowej rodziny Bruhlów.

Obecnie nowi właściciele aktywnie działają, by odzyskał dawną świetną. Dziś w dwóch odrestaurowanych oficynach pałacowych z sukcesem prowadzą działalność hotelowo-restauracyjna. - Warto się tu pojawić, bo to wspaniałe miejsce. Naprawdę polecam! - mówi Piotr Protasiewicz, kapitan Stelmetu Falubazu Zielona Góra. 

Powrót