Świąteczny weekend żużlowców Stelmet Falubazu Zielona Góra

​W Zielonej Górze trwa trzynasta edycja Falubazowych Mikołajek, największej świątecznej akcji organizowanej przez zielonogórski klub. W miniony weekend żużlowcy Stelmet Falubazu wzięli również udział w dwóch innych świątecznych wydarzeniach w Winnym Grodzie.

W sobotę w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego odbyła się XVII Gala "Warto Jest Pomagać". Na scenie przed blisko tysięczną publicznością gwiazdy muzyki zaprezentowały polskie kolędy oraz inne świąteczne utwory. W gronie występujących znalazła się także liczna reprezentacja Stelmet Falubazu Zielona Góra. Blisko 40-osobowa grupa zaśpiewała kolędę "Przybieżeli do Betlejem". 

W niedzielę Piotr Protasiewicz i Rohan Tungate kontynuowali świąteczne spotkania z kibicami. Żużlowcy wzięli udział w Miejskiej Wigilii na zielonogórskim deptaku, a także spacerowali po Bożonarodzeniowym Jarmarku.

- Takie przedświąteczne spotkania są zawsze miłe. Podczas Miejskiej Wigilii życzyłem mieszkańcom Zielonej Góry przede wszystkim zdrowia. To jest najważniejsze, szczególnie w obecnych czasach. Naszym kibicom dodatkowo życzę jak najwięcej pozytywnych emocji i radości z meczów naszej drużyny - powiedział Piotr Protasiewicz.

Powrót